Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„JA TEŻ BĘDĘ POLICJANTEM” – WYŁONIONO LAUREATÓW LUBUSKIEGO KONKURSU

Data publikacji 22.05.2018

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. odbyła się uroczysta gala, podczas której uhonorowano laureatów i wyróżnionych w Wojewódzkim Konkursie Plastyczno-Graficznym pn. „Ja też będę Policjantem!”. Wydarzenie, które patronatem honorowym objął Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, wpisało się w ideę promowania zawodu policjanta.

Do konkursu przystąpiło 30 szkół z 42 miejscowości województwa lubuskiego. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się 83 prace – 53 prace plastyczne i 30 graficznych spośród ponad pół tysiąca zgłoszonych do konkursu. Dziecięce wyobrażenia na temat pracy policjantów zaskoczyły trafnością ujęcia tematu. Gospodarz uroczystości, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Krzysztof Sidorowicz powiedział: „Prace uczestników konkursu zobrazowały, w jaki sposób dzieci postrzegają naszą służbę i jestem bardzo zaskoczony, że tak trafnie uchwyciły jej charakter. Dzieci wiedzą, że funkcjonariusze pilnują porządku, że kierują ruchem i dbają o bezpieczeństwo na drogach. Wiedzą też, ze ścigają przestępców i potrafią rozwikłać najbardziej zawiłe zagadki kryminalne. Ale, co cieszy szczególnie, mają świadomość, że policjanci służą pomocą oraz często narażają własne zdrowie i życie dla dobra innych”. Komendant Sidorowicz podziękował dyrektorom szkół, opiekunom artystycznym i rodzicom podkreślając, że uczestnictwo w konkursie przyczyni się nie tylko do kreowania pozytywnych wzorców zachowań czy rozwijania pasji, ale być może, zachęci młodzież do wstąpienia do szkoły z klasami mundurowymi, a później – w szeregi Policji. Zwrócił się także do zwycięzców gratulując im wspaniałej wyobraźni i plastycznych uzdolnień. W uroczystości uczestniczyli: w imieniu Wojewody Lubuskiego Dyrektor Biura Wojewody Lubuskiego Waldemar Gredka, przedstawiciel Lubuskiego Kuratora Oświaty Aleksandra Klimczak, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego Jerzy Kaliszan, Dyrektor Marketingu firmy ICT Poland Tomasz Walicki, koordynatorzy etapu powiatowego z Komend Miejskich i Powiatowych Policji oraz rodziny finalistów. Uroczystość uświetnił – przygotowany przez Zespół Prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. – pokaz filmu promującego służbę w Policji pt. „Wstąp w nasze szeregi”. Spot, który w syntetycznej formie zaprezentował różnorodność i bogaty przekrój zadań, jakie na co dzień wykonują policjanci, dał możliwość porównania dziecięcych wizji z rzeczywistym obrazem pracy mundurowych.

Laureatami i wyróżnionymi w Wojewódzkim Konkursie Plastyczno-Graficznym
pn. „Ja też będę Policjantem!” zostali:

W kategorii prac plastycznych:

I miejsce – Amelia Czarnecka ze Szkoły Podstawowej w Dąbroszynie,
II miejsce – Hubert Napierała ze Szkoły Podstawowej w Przytocznej,
III miejsce – Aleksandra Rosiak z Zespołu Szkół w Rzepinie,

Wyróżnienie – Szymon Gawron ze Szkoły Podstawowej OSW we Wschowie,
Wyróżnienie – Maria Czarnecka ze Szkoły Podstawowej w Dąbroszynie,
Wyróżnienie – Wiktoria Szymczak ze Szkoły Podstawowej w Świdnicy.

W kategorii prac graficznych:

I miejsce – Igor Korszun ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowej Soli,
II miejsce – Zuzanna Broka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Drezdenku,
III miejsce – Maja Górka ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Międzyrzeczu,

Wyróżnienie – Martyna Angulska ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Zielonej Górze,
Wyróżnienie – Filip Witczak z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Żaganiu,
Wyróżnienie – Mikołaj Cechowski z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Żaganiu.

Wojewódzki Konkurs Plastyczno-Graficzny pn. „Ja też będę Policjantem!” zorganizował zespół Wydziału Komunikacji Społecznej we współpracy z Wydziałem Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.

 

Źródło:

Wydział Komunikacji Społecznej KWP w Gorzowie Wlkp.

Foto/video:

nadkom. Marcin Maludy

st. sierż. Mateusz Sławek

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 19.03 MB)

Powrót na górę strony