Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł telewizor, później go zwrócił. Odpowiedzialności nie uniknął

Data publikacji 23.05.2018

Gorzowscy policjanci przedstawili zarzuty mężczyźnie, który w marcu włamał się do szkoły i zabrał telewizor. Skradziony sprzęt zwrócił miesiąc później. To nie zakończyło jednak postępowania. Mężczyzna odpowie za kradzież z włamaniem. W przeszłości był już karany.

Funkcjonariusze z Gorzowa Wlkp. 26 marca zostali poinformowani o przestępstwie, do którego doszło kilkanaście godzin wcześniej na terenie szkoły. Przedstawiciele placówki zgłosili włamanie i kradzież telewizora. Łączne szkody, wyrządzone przez sprawcę, to ponad 9 tys. zł.

Do pracy przystąpili kryminalni z komisariatu przy ul. Zygalskiego. Funkcjonariusze zabezpieczyli monitoring. Widać na nim, jak mężczyzna wykorzystał stojące przy budynku rusztowanie i przez okno dostał się na pierwsze piętro. Po wypchnięciu okna znalazł się na korytarzu. Podbiegł do zawieszonego telewizora i zerwał go. Na zewnątrz wyszedł przez wcześniej otwarte okno. Po zdarzeniu został zabezpieczony monitoring, a ustalenia prowadzili kryminalni.

Miesiąc po zdarzeniu telewizor został zwrócony wraz z listem przepraszającym za włamanie. To jednak nie zakończyło postępowania dotyczącego kradzieży z włamaniem, które jest prowadzone z urzędu. Funkcjonariusze kryminalni zbierali kolejne informacje. W wyniku ich operacyjnej pracy udało się ustalić, że podejrzany to 28-letni gorzowianin.

Podczas przesłuchania przyznał, że kradzież telewizora zaplanował. Po pewnym czasie stwierdził jednak, że sprzęt odda, bo, jak wyjaśniał policjantom „wiedział, że będą problemy z tego głupiego pomysłu”. Telewizor zapakował i zwrócił wraz z przeprosinami.

Mężczyzna w przeszłości był już karany. Usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy. Oznacza to, że grozi mu nie 10, ale 15 lat pozbawienia wolności.

 

sierż. szt. Grzegorz Jaroszewicz

Zespół Prasowy

KWP w Gorzowie Wlkp.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 10.39 MB)

Powrót na górę strony