Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzut usiłowania zabójstwa i tymczasowy areszt dla podejrzanego

Data publikacji 23.05.2018

Trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie śledczym mężczyzna, zatrzymany przez średzkich policjantów, który usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Zatrzymanemu udowodniono celowe i umyślne najechanie samochodem na pokrzywdzonego, a tym samym spowodowanie u niego poważnych obrażeń ciała. Powodem działania sprawcy miał być wcześniejszy konflikt pomiędzy mężczyznami. Zatrzymanemu grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Średzcy policjanci zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który od pewnego czasu ukrywał się przed organami ścigania. Mieszkaniec powiatu średzkiego podejrzany jest o usiłowanie zabójstwa innego mężczyzny. Funkcjonariusze ustalili, że motywem działania sprawcy był konflikt z pokrzywdzonym.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu usiłowania zabójstwa. Udowodniono, że sprawca działał z zamiarem pozbawienia życia pokrzywdzonego i celowo najechał na niego z dużą prędkością samochodem. Następnie nie udzielając pomocy odjechał z miejsca zdarzenia.

Pokrzywdzony z poważnymi obrażeniami został przewieziony do szpitala. 45-latek usłyszał również dwa zarzuty kierowania gróźb karalnych pozbawienia życia wobec pokrzywdzonego i innej jeszcze osoby. Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiej zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Zabójstwo zagrożone jest karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Taka sama kara grozi za usiłowanie.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony