Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyniki IV Edycji Małopolskiego Konkursu Filmowego "Bądź bezpieczny na drodze"

Data publikacji 23.05.2018

We wtorek 22 maja 2018 roku w Wydziale Ruchu Drogowego KWP w Krakowie jury obradowało przy wyłanianiu zwycięzców IV Edycji Małopolskiego Konkursu Filmowego „Bądź bezpieczny na drodze”.

W skład jury weszli przedstwiciele Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Małopolskich Ośrodków Ruchu Drogowego w Krakowie, w Nowym Sączu i w Tarnowie, oraz przedstawiciele mediów: TVP Kraków, Radio Kraków.

Do konkursu zgłoszone zostały materiały filmowe, które poddano ocenie biorąc pod uwagę następujące kryteria: wartości merytoryczne zawarte w materiale filmowym, przekaz do odbiorcy, pomysł, grafika, wykonanie, dodatkowe efekty specjalne (np. muzyka).

Zwycięzcy IV Edycji Konkursu Filmowego „ Bądź bezpieczny na drodze”

Na posiedzeniu, zespół jury w oparciu o wyżej wymienione kryteria  postanowił przyznać następujące miejsca 1,2,3 w Konkursie – w kategorii szkół gimnazjalnych:

1. Gimnazjum Nr 1 w Spytkowicach

2. Gimnazjum im. Księdza Prałata Józefa Łakomego w Biadolinach Radłowskich

3. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Gimnazjalnymi Im. E. Orzeszkowej w Radgoszczy


Zwycięskie filmy:

Miejsce 1 

 

 

Miejsce 2

 

 

Miejsce 3

 


Na posiedzeniu jury w oparciu o wyżej wymienione kryteria postanowiło nie przyznawać miejsca 1 i przyznać miejsca 2 i 3 w Konkursie – w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

2. IV Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie

3. I Liceum Ogólnokształcące w Rabce Zdrój im. Eugeniusz Romera
 

Zwycięskie filmy

Miejsce 2

Miejsce 3

Taka forma akcji konkursowej, chęć przekazywania jak najistotniejszych treści drogowych w tworzeniu filmów sprawia, że młodzież analizuje, a tym samym pogłębia swoją wiedzę dotyczącą ruchu drogowego. Dodatkowo pokazuje jak młodzi ludzie widzą zagrożenia związane z ruchem drogowym. 

Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się w czerwcu - w Tarnowie, o czym Laureaci i uczestnicy będą poinformowani odrębnym pismem.

(KWP w Krakowie)

 

 

Powrót na górę strony