Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Krzyczał i wykonywał faszystowskie hasła i gesty

Data publikacji 23.05.2018

Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali osobę podejrzaną o propagowanie faszyzmu. Mężczyzna wielokrotnie i głośno wykrzykiwał nazistowskie hasła i wykonywał faszystowskie gesty. Mariusz K. był agresywny i stawiał opór. Został wiec przez policjantów obezwładniony i umieszczony w policyjnym areszcie. Za to przestępstwo 21-latkowi grozi teraz do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek około 19:00 na Wybrzeżu  Kościuszkowskim. Maszerującego z grupą kibiców mężczyznę, wykrzykującego faszystowskie hasła i pokazującego nazistowskie gesty, zauważyli policjanci z oddziałów prewencji policji.

Kiedy funkcjonariusze próbowali podjąć interwencję w stosunku do Mariusza K., ten rzucił się do ucieczki. Policjanci dogonili, obezwładnili i zatrzymali agresywnego 21-latka. W trakcie przeszukania naleźli przy nim gaz obezwładniający oraz duży stalowy kolec. Jak twierdził  zatrzymany, przedmioty te miały mu służyć do obrony. Mężczyzna był pijany, badanie wykazało, że miał we krwi blisko promil alkoholu.

Prowadzący tę sprawę policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu postawili mężczyźnie zarzut propagowania faszyzmu, za co zgodnie z kodeksem karnym grozi do 2 lat pozbawienia wolności.   

ea/rsz

Powrót na górę strony