Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi uratowali mężczyznę

Data publikacji 23.05.2018

Dzięki szybkiej reakcji dzielnicowych z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie uratowano 54-letniego mężczyznę. Policjanci podczas obchodu rejonu miasta otrzymali informację od dyżurnego, że mężczyzna chce popełnić samobójstwo. Ci mundurowi znajdowali się najbliżej i już po chwili byli na miejscu, gdzie udzielili pomocy i wezwali pogotowie.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał informację telefoniczną, że w jednym z domów w Kościerzynie mężczyzna chce popełnić samobójstwo. Oficer dyżurny przez radio podał informację do innych policjantów. Najbliżej tego miejsca znajdował się patrol dzielnicowych: mł.asp. Janusz Pobłocki i mł.asp. Dawid Hering.

Funkcjonariusze natychmiast ruszyli pod wskazany adres. Po przybyciu na miejsce policjanci wielokrotnie pukali do drzwi domu. Po chwili otworzył im 54-latek, był osłabiony, miał poprzecinane i zakrwawione ręce. Mężczyzna ciągle trzymał ostry przedmiot w ręku i chciał dalej się okaleczyć. Dzielnicowi odwiedli go od tych zamiarów i udzielili pomocy przedmedycznej. Jednocześnie powiadomili o sytuacji pogotowie. Po przybyciu załogi pogotowia mężczyznę przewieziono do szpitala.

(KWP w Gdańsku / mw)

  • dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie
  • dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie
Powrót na górę strony