Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kłusownik w policyjnych sidłach

Data publikacji 28.02.2008

Policjanci z Ostrzeszowa zatrzymali Stanisław S., który kłusował w pobliskich lasach. W mieszkaniu 35-latka znaleziono poroża zwierzyny łownej, sidła, konstrukcję służącą do patroszenia zwierzyny oraz wiatrówkę, którą zatrzymany używał do nielegalnych polowań. Mężczyźnie grozi kara do roku więzienia.

Pierwsze informacje o tym, że Stanisław S. kłusuje w okolicznych lasach, dotarły do ostrzeszowskich policjantów trzy miesiące wcześniej. Rozpoczęto dyskretną obserwację podejrzewanego jak i jego miejsca zamieszkania. Funkcjonariusze równolegle zbierali wszelkie dowody przestępczej działalności 35-latka.Wytrwałość i konsekwencja policjantów przyniosła wymierne efekty. Zebrali oni dowody na przestępczą działalność mężczyzny.

Wczoraj wcześnie rano, do drzwi domu Stanisława S., zapukali stróże prawa. W pomieszczeniach mieszkalnych i gospodarczych, które przeszukano, znaleziono poroża saren i sprawione skóry dzika, metalowe sidła oraz tzw. "bark" – konstrukcję służącą do patroszenia zwierzyny. Kolejnym znalezionym dowodem była wiatrówka, która została tak "przerobiona" aby można z niej było upolować zwierzę. Lodówka w mieszkaniu także wypełniona była mięsem sarny, dzika i zajęcy.

Amatorowi dziczyzny przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstwa z Ustawy Prawo Łowieckie za co grozi mu kara do jednego roku pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony