Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie udzielił pomocy poszkodowanemu w wypadku drogowym

Data publikacji 23.05.2018

Wczoraj po południu na terenie miasta Osiek doszło do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczył samochód osobowy i motocykl. Poszkodowanemu motocykliście pierwszej pomocy udzielił staszowski policjant będący w tym czasie poza służbą.

Wszystko działo się wczoraj, 22.05.2018 r., po popołudniu, na jednej z ulic miasta Osiek. Kierująca osobowym volkswagenem jechała lewa stroną ulicy i uderzyła w prawidłowo jadącego motocyklistę. W wyniku zdarzenia 17-latek doznał obrażeń. Jako pierwszy na miejscu był będący po służbie staszowski policjant. Gdy usłyszał, że coś się dzieje natychmiast pobiegł sprawdzić czy ktos nie potrzebuje pomocy.

Opatrzył on poszkodowanego i kontrolował jego stan do chwili przybycia pogotowia. Młody mężczyzna w stanie nie zagrażającym życiu został przewieziony do szpitala. Natomiast kierującej osobowym volkswagenem stróże prawa po przyjeździe zatrzymali prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego. Ponadto kobieta za swojego postępowania będzie tłumaczyła się przed sądem.

Policjant, który w tym zdarzeniu udzielił potrzebującemu pomocy, na co dzień pełni służbę jako policyjny technik. Należy nadmienić, że w miniony piątek wspólnie z innym funkcjonariuszem uczestniczył on w wojewódzkich eliminacjach „VI Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy”. Reprezentując w nich staszowskich mundurowych zajął trzecie miejsce.

Policjanci apelują o ostrożność i przestrzeganie obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii.

(KWP w Kielcach / mw)

Powrót na górę strony