Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Palety z podrobionym logo

Data publikacji 28.02.2008

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą komendy wojewódzkiej Policji w Poznaniu wspólnie z funkcjonariuszami komendy powiatowej Policji w Środzie Wlkp. zabezpieczyli 371 szt. drewnianych palet wartości 12.000 zł. oznaczonych podrobionym znakiem towarowym EPAL. Znak ten jest zastrzeżony i używanie go wymaga odpowiedniego zezwolenia.

Policjanci wkroczyli do jednej z firm handlujących drewnianymi paletami w powiecie średzkim. Jak się okazało na jej terenie stały przygotowane do sprzedaży nowe palety oznaczone podrobionym znakiem towarowym EPAL. Logo to jest zastrzeżone w Urzędzie Harmonizacji Rynku Wewnętrznego, jako znak towarowy Unii Europejskiej obowiązujący we wszystkich jej krajach . Produkcja i znakowanie palet drewnianych możliwa jest jedynie na podstawie pozwoleń wydanych przez Europejskie Stowarzyszenie Paletowe EPAL, za pośrednictwem Polskiego Komitetu Narodowego EPAL.

Policjanci będą teraz sprawdzać, czy właściciel firmy sam oznaczał palety podrobionymi znakami, czy też handlował nimi . Poprzez swoje działanie popełnił on przestępstwo określone w art. 305 Ustawy Prawo Własności Przemysłowej za co grozi mu kara nawet 5 lat więzienia.
Powrót na górę strony