Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ustalili odpowiedzialnych za zbrodnię sprzed 23 lat

Data publikacji 24.05.2018

Policjanci stołecznego Archiwum X rozwikłali zagadkę zbrodni, jaka wydarzyła się 23 lata temu w jednym z mieszkań na warszawskiej Pradze Południe. Po latach do sprawy zostały zatrzymane dwie osoby, w tym córka ofiary. Prokurator przedstawił zatrzymanym zarzuty. 48-letni dziś Bogdan G. usłyszał zarzut zabójstwa, natomiast 41-letnia Monika S. pomocnictwa w przestępstwie. Zatrzymanym grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Awantura, do jakiej doszło rok temu na jednej z klatek schodowych bloku w dzielnicy Praga Południe i zatrzymane wtedy osoby, pozwoliły policjantom stołecznego Archiwum X rozwikłać zagadkę zbrodni sprzed 23 lat.

Policjanci dostali zgłoszenie, że w mieszkaniu zgłaszającej zabarykadował się jej były konkubent, 48-letni Bogdan G., który nie ma zamiaru wpuścić jej i jej partnera do środka. Wcześniej mężczyzna groził byłej partnerce, że ją zabije, dlatego ta zdecydowała się wyjść z mieszkania.

Policjanci dostali się do środka lokalu. W trakcie interwencji pomiędzy Bogdanem G. a Moniką S. doszło do kolejnej sprzeczki. W jej trakcie mężczyzna powiedział 41-latce, że wyjawi ich wspólny sekret.

W trakcie czynności podjętych przez policjantów okazało się, że oboje mają związek z zabójstwem, do jakiego doszło 23 lata temu w tym samym mieszkaniu. Wówczas Bogdan G. w porozumieniu z Moniką S. postanowił zabić ojca partnerki, który często wracał do domu nietrzeźwy i urządzał awantury. Mężczyzna wbił w serce ojca Moniki S. przyniesiony z kuchni nóż. Po 2 dniach oboje poćwiartowali ciało, a poszczególne jego części wynieśli z mieszkania i ukryli na terenach zielonych dzielnicy.   

Mężczyzna  w toku postępowania wskazał funkcjonariuszom miejsce, gdzie przed laty wraz z ówczesną konkubiną ukrył zwłoki jej ojca.

Prokurator przedstawił 48-latkowi zarzut zabójstwa, natomiast 41-latce zarzut pomocnictwa do zabójstwa. Sąd zastosował wobec Bogdana G. i Moniki S. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za zabójstwo i pomocnictwo w nim grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

W połowie maja skierowano do sądu akt oskarżenia w tej sprawie

ea

  • Ustalili odpowiedzialnych za zbrodnię sprzed 23 lat
  • Ustalili odpowiedzialnych za zbrodnię sprzed 23 lat
  • Policjanci wykonują czynności z zatrzymaną kobietą
  • Policjanci wykonują czynności z zatrzymaną kobietą
  • Policjanci wykonują czynności z zatrzymanym mężczyzną

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 14.38 MB)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 16.18 MB)

Nagranie audio Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP

Pobierz plik Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP (format mp3 - rozmiar 4.09 MB)

Powrót na górę strony