Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ryszard M. ps. "Mohan" zatrzymany

Data publikacji 07.04.2006

Ryszard M. ps. "Mohan" poszukiwany listem gończym przez Sąd Okręgowy w Bydgoszczy został zatrzymany przez śląskich policjantów. Jest podejrzany m.in. o dokonanie napadu rabunkowego na mieszkankę Bydgoszczy. Policjanci przedstawili mu także zarzuty gróźb karalnych kierowanych w ub. r. pod adresem mieszkańca Chorzowa oraz posługiwania się cudzymi dokumentami.

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali 44-letniego Ryszarda M. ps. „Mohan” - poszukiwanego listem gończym przez Sąd Okręgowy w Bydgoszczy. Mężczyzna, który w maju 2005 roku opuścił Zakład Karny w Bydgoszczy po odbyciu kary 2 lat pozbawienia wolności jest podejrzany o dokonanie napadu rabunkowego na mieszkankę Bydgoszczy w kwietniu 2003 roku. Wtedy razem ze swoją wspólniczką, grożąc kobiecie nożem, paralizatorem oraz wywiezieniem i zakopaniem w lesie, zmusił ją do wydania telefonu komórkowego i złotej obrączki.

Ryszard M. został zatrzymany w mieszkaniu jego znajomej w Gliwicach, posługiwał się cudzymi dokumentami, na nazwisko mieszkańca Szczecina. Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego przedstawili mu także dzisiaj zarzuty gróźb karalnych kierowanych pod adresem 41-letniego mieszkańca Chorzowa w listopadzie ub. r. oraz posługiwania się cudzymi dokumentami. Po wykonaniu tych czynności zatrzymany przewieziony został do aresztu.

Niezależnie od zakończonych już poszukiwań Ryszarda M. Wydział Dochodzeniowo-Śledczy Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach prowadzi śledztwo w sprawie pomówień i znieważeń, dokonanych na szkodę osób prywatnych, sędziów, prokuratorów oraz policjantów przez członków nieformalnie działającego związku, którego przywódcą jest właśnie zatrzymany Ryszard M.

Mężczyzna w przeszłości odsiadywał wyroki pozbawienia wolności za przestępstwa trzykrotnego znieważenia i nawoływania do zabójstwa Papieża Jana Pawła II, podczas jego wizyty w Krakowie, napadu rabunkowego, usiłowania wymuszenia pieniędzy w kwocie 100.000 złotych od jednego z warszawskich wydawnictw, gróźb pozbawienia życia, przełamania elektronicznego zabezpieczenia na internetowym koncie, usiłowania wymuszenia pieniędzy w kwocie 1.000.000 euro oraz publicznego znieważenia Papieża Jana Pawła II.

Powrót na górę strony