Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadka złodziejskiej szajki

Data publikacji 28.02.2008

Policjanci z sekcji kryminalnej zatrzymali złodziei, którzy tylko w ciągu jednego dnia ukradli z trzech sklepów w Głogowie Małopolskim i Miłocinie różne towary, wykorzystując nieuwagę pracującego tam personelu. Część skradzionych rzeczy policjanci odzyskali podczas przeszukań w domach zatrzymanych rabusiów.

Policjanci z posterunku w Głogowie Małopolskim zostali powiadomieni przez kierowników kilku okolicznych sklepów o grupie nieznanych mężczyzn, którzy wykorzystując nieuwagę personelu skradli ze sklepowych półek artykuły spożywcze i kosmetyczne.

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że grupa zaczęła swój złodziejski marsz od sklepu w Miłocinie, gdzie pojawiła się około 10:00. Część zabranego ze sklepowych półek towaru ukryła pod kurtkami, natomiast resztę schowała do plecaka. Sprawcy wykorzystali moment nieuwagi kasjera i wyszli ze sklepu wynosząc skradzione przedmioty. W taki sam sposób zachowali się w dwóch następnych sklepach na terenie Głogowa Małopolskiego, kradnąc towar w sumie na kwotę około 1300 złotych.

O tym, że w sklepach miały miejsce kradzieże i kto w nich uczestniczył ich właściciele dowiedzieli się , gdy pracownicy obsługujący zamontowane w sklepach kamery, zauważyli zarejestrowany przez nie moment kradzieży.

Policjanci z sekcji kryminalnej ustalili i zatrzymali wszystkie osoby biorące udział w kradzieżach. Trzem braciom mieszkańcom Boguchwały i ich koledze z Rzeszowa po oglądnięciu filmu z własnym udziałem nie pozostało nic innego jak przyznać się do zarzucanych im czynów.

Wczoraj wszyscy dobrowolnie poddali się karze. Za swój czyn "odsiedzą" rok w zakładzie karnym, pokryją koszty prowadzonego postępowania i będą musieli naprawić wyrządzone szkody.
Powrót na górę strony