Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Unikał więzienia, do czasu gdy zauważył go dyżurny ze Świecia

Data publikacji 25.05.2018

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świeciu w czasie wolnym zauważył przechodzącego przez jezdnię mężczyznę, który widniał w policyjnych systemach jako poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Swoje spostrzeżenia bez chwili wahania przekazał kolegom w służbie. Funkcjonariusze zatrzymali 38-latka. Zgodnie z nakazem doprowadzenia trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 5 miesięcy.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świeciu wracając do domu po służbie zauważył przechodzącego przez przejście dla pieszych w rejonie dworca PKS mężczyznę, którego rozpoznał jako poszukiwanego mieszkańca powiatu. O swoich spostrzeżeniach poinformował kolegów. Na miejsce, gdzie miał znajdować się 38-latek, pojechali policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę.

Wtedy potwierdziło się, że wobec niego Sąd Rejonowy w Świeciu wydał dwa nakazy doprowadzenia do zakładu karnego. Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań. Następnego dnia (23.05.18), zgodnie z dyspozycją sądu, trafił do placówki penitencjarnej, gdzie spędzi najbliższe 5 miesięcy.

Powrót na górę strony