Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

O monitoringu w komunikacji miejskiej

Data publikacji 28.02.2008

Od 1 marca na ulicach Piły pojawią się autobusy miejskie informujące o działającym w mieście systemie monitoringu. Realizowana kampania ma dwa główne założenia. Pierwszym jest uświadomienie mieszkańcom, że dzięki systemowi monitoringu mogą czuć się bezpieczniej, drugim zaś, że potencjalni przestępcy nie mogą czuć się bezkarni i w pełni anonimowi.

Komenda Powiatowa Policji w Pile zorganizowała kampanię informacyjną dla mieszkańców miasta o działającym w mieście systemie monitoringu. Działający w Pile od kilku lat system kamer stanowi niezwykle istotną rolę m.in. w ujawnianiu sprawców przestępstw, wykroczeń oraz odtwarzaniu przebiegu zdarzeń drogowych. Monitoring to również niezwykle skuteczne narzędzie prewencyjne. To właśnie w rejonach objętych systemem kamer odnotowany został wyraźny spadek przestępstw.

Realizowana kampania ma dwa główne założenia. Po pierwsze ma na celu uświadomienie mieszkańcom Piły, że działania lokalnej Policji wspomagane są skutecznym narzędziem jakim jest niewątpliwie monitoring pilskich ulic, po drugie zaś ma dać wyraźny sygnał potencjalnym sprawcom przestępstw oraz wykroczeń, że nie mogą czuć się w pełni anonimowi ponieważ istnieje wysokie prawdopodobieństwo ich identyfikacji.

W ramach realizacji projektu na pięciu autobusach miejskich umieszczone zostały plakaty informacyjne. Według wstępnych uzgodnień będą one eksponowane bezpłatnie przez trzy miesiące.

Partnerem akcji jest Miejski Zakład Komunikacji w Pile, który oprócz nieodpłatnego wynajęcia powierzchni reklamowych na autobusach, sfinansował realizację projektu.
Powrót na górę strony