Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany i bez uprawnień szarżował ulicami Sanoka

Data publikacji 28.02.2008

Policjanci z Sanoka zatrzymali kierowcę wyjątkowo lekceważącego prawo. Właściciel audi A4, któremu sąd zakazał prowadzenia pojazdów, jadąc ulicami Sanoka po pijanemu, rozbił dwa samochody. Teraz trzeźwieje w policyjnym areszcie. Grożą mu surowe konsekwencje.

Przed północą dyżurny komendy odebrał telefoniczne zgłoszenie o kolizji na ulicy Jagiellońskiej. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Jeden z patroli był w pobliżu. Dojeżdżając do wskazanego miejsca policjanci zauważyli podejrzany pojazd. Audi A4 miało uszkodzoną lampę. Zachowanie kierowcy było nietypowe, na widok Policji, skręcił on w boczną uliczkę i zatrzymał pojazd pomiędzy innymi autami. Po chwili policyjny radiowóz zaparkował przy tym samochodzie.

Kierowca siedział w środku a funkcjonariuszom mówił, że to nie on kierował. Policjanci podejrzewali, że mężczyzna może być pijany. Rzeczywiście, badanie trzeźwości dało wynik 2,7 promila alkoholu. Okazało się, że 37-letni mieszkaniec jednej z podsanockich miejscowości ma sądowy zakaz jazdy samochodami do sierpnia 2008 r. Teraz trzeźwieje w policyjnym areszcie.

Skutkiem jego jazdy w takim stanie są uszkodzone dwa samochody. Mężczyzna odpowie za spowodowanie kolizji, jak również za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźowści, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Za złamanie zakazu sądowego przewidziana jest kara do 3 lat więzienia.
Powrót na górę strony