Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pilotowali samochód z chorym mężczyzną do szpitala

Niecodzienną interwencję przeprowadzili policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu. W ubiegłą sobotę funkcjonariusze na sygnałach pilotowali do szpitala samochód, którego pasażer uskarżał się na bóle klatki piersiowej. Sytuacja była poważna, bowiem mężczyzna wymagał natychmiastowej pomocy. Liczyła się każda minuta.

Do wspomnianego zdarzenia doszło 26 maja br. w miejscowości Klucze przy ulicy Rabsztyńskiej. Zainteresowanie mundurowych wzbudził seat, którego kierowca jechał za radiowozem i migał światłami. Policjanci zatrzymali się, by sprawdzić, co jest powodem takiego zachowania. Okazało się, że kierowca potrzebował pomocy. Wiózł ojca, który uskarżał się na bóle w klatce piersiowej i najprawdopodobniej przechodził zawał serca.

Policjanci wiedzieli, że w takiej sytuacji liczy się każda minuta. St. sierż. Szymon Gruca i st. post. Adrian Zyguła natychmiast skontaktowali się z dyżurnym komendy powiatowej. Ten podjął błyskawiczną decyzję o eskortowaniu seata do placówki zdrowia i zaalarmował personel olkuskiego szpitala. Gdy policjanci na sygnałach dotarli z mężczyzną na miejsce, na oddziale czekał gotowy do pomocy zespół ratowników.

Natychmiastowa reakcja policjantów i sprawnie przeprowadzona interwencja pozwoliła na udzielenie choremu bardzo szybko profesjonalnej pomocy medycznej.

(KWP w Krakowie / po)

  • Policjanci pilotowali samochód z chorym mężczyzną do szpitala
  • Policjanci pilotowali samochód z chorym mężczyzną do szpitala
Powrót na górę strony