Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł poszukiwany listami gończymi

Data publikacji 28.02.2008

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który poszukiwany był listami gończymi. Wyłudzał na terenie Wrocławia kredyty gotówkowe, materiały budowlane i telefony komórkowe. Wpadł w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu. Teraz odpowie za swoje czyny przed sądem.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą komendy wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 53-latka, który wyłudzał na terenie Wrocławia kredyty gotówkowe, materiały budowlane i telefony komórkowe. Podczas przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli pistolet gazowy i szereg dokumentów. Wskazują one, że pokrzywdzonych w tej sprawie jest kilkadziesiąt podmiotów gospodarczych oraz instytucji finansowych, na kwotę nie mniejszą niż 80 tys. zł. Suma ta może jednak wzrosnąć kilkakrotnie.

53-latek był poszukiwany przez Policję. Jego zatrzymanie nie było łatwe, ponieważ nie posiadał stałego miejsca zamieszkania. Wpadł w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu, w którym przebywała także 35-letnia kobieta. Po czynnościach została ona zwolniona. Mężczyzna trafił do aresztu śledczego. 53-latek odpowie za swoje czyny przed sądem. Ze względu na złożoność jego przestępczej działalności obecnie jest zbyt wcześnie, aby określić sankcję karną, której będzie musiał się poddać.

Powrót na górę strony