Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wątpliwi kibice

Data publikacji 28.02.2008

Policjanci ze Szczecinka wspólnie ze strażnikami miejskimi zatrzymali w nocy trzech młodych mężczyzn, którzy malując hasła klubów piłkarskich "upiększali" wiaty przystanków autobusowych.

Policjanci podczas powrotu z interwencji na trasie Sokolnik – Skotniki w powiecie szczecineckim zauważyli stojący na przystanku autobusowym samochód marki Ford. W aucie znajdowało się trzech mężczyzn. Funkcjonariusze postanowili ich wylegitymować. W trakcie kontroli zauważyli, że odzież i dłonie mężczyzn są ubrudzone farbą. W bagażniku pojazdu znaleźli trzy 10-litrowe pojemniki z farbą, pędzel malarski oraz siedem pojemników farby w sprayu.

Po sprawdzeniu okolicznych przystanków okazało się, że na ścianach wiat widnieją jeszcze mokre napisy m. in. z nazwami drużyn piłki nożnej. Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Po badaniu okazało się, że trzeźwy jest jedynie 20-letni Krzysztof B., kierowca pojazdu. Jego koledzy: 21-letni Artur H. oraz 18-letni Robert K. mieli ponad promil alkoholu w organizmie.

W tej chwili policjanci ustalają ile wiat malując napisami zniszczyli wątpliwi kibice. Za zniszczenie mienia grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony