Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zadał nożem śmiertelny cios swojej partnerce, usłyszał zarzuty i trafił do aresztu

Zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu skutkujący śmiercią 35-latki usłyszał 44-letni Radosław K. Mężczyzna podczas awantury domowej zadał cios nożem swojej partnerce. Kobieta w wyniku odniesionych obrażeń zmarła. Sąd Rejonowy w Wołominie wydał postanowienie o zastosowaniu wobec podejrzanego Radosława K. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za to przestępstwo grozi kara od 5 do 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocie.

Wszystko wydarzyło kilka dni temu w Wołominie. Policjanci zostali powiadomieni przez zespół pogotowia ratunkowego o pomocy udzielanej kobiecie z ranami ciętymi nogi. Na miejscu funkcjonariusze zastali lekarza i ratowników medycznych, którzy stwierdzili zgon 35-letniej kobiety. W mieszkaniu znajdował się również 44-latek, pod wyraźnym wpływem alkoholu. Badanie wykazało u niego ponad 3,2 promila alkoholu w organizmie. Ten oświadczył, że podczas awantury zranił nożem w nogę swoją partnerkę.

Policjanci ustalili, że najprawdopodobniej pomiędzy mężczyzną i kobietą doszło do kłótni. Podczas przesłuchania 44-letek oświadczył, że on, jego partnerka i ich znajomy od rana spożywali wspólnie alkohol, kobieta zaczęła go jednak wyzywać i bić po głowie. Ten chcąc ją tylko nastraszyć sięgnął po rozkładany nóż, którym ugodził ją w nogę. Pokrzywdzona bezpośrednio po otrzymaniu ciosów nożem wyszła z pokoju, gdzie doszło do zdarzenia, natomiast podejrzany położył się spać. Po przebudzeniu, kilka godzin później ujawnił w łazience zwłoki pokrzywdzonej. Lekarz karetki pogotowia, który przybył na miejsce stwierdził zgon pokrzywdzonej. Na miejsce zdarzenia na wniosek prokuratora przybył biegły lekarz z Zakładu Medycyny Sądowej w Warszawie oraz biegły z zakresu genetyki sądowej, który zabezpieczał wraz z technikiem kryminalistyki ślady biologiczne. W sprawie zabezpieczono nóż, którym podejrzany ugodził pokrzywdzoną.

44-letni Radosław K. usłyszał w prokuraturze zarzut umyślnego zadania 35-latce dwóch ciosów nożem w nogę, czym spowodował u niej rany cięte stanowiące uszczerbek na zdrowiu, skutkujący w efekcie śmiercią kobiety. Sąd przychylił się też do wniosku prokuratora stosując wobec niego najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Radosławowi K. grozi kara od 5 do 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocie.

(KSP / po)

Powrót na górę strony