Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwania ze szczęśliwym zakończeniem

Data publikacji 29.05.2018

Opolscy policjanci wspólnie z psem tropiącym poszukiwali wczoraj zaginionego mężczyzny. 84-letni mieszkaniec gminy Opole Lubelskie w południe wyszedł niepostrzeżenie z domu. Ponieważ 84-latek miał problemy ze zdrowiem i wymagał stałej opieki, rodzina zawiadomiła Policję. Podjęte czynności przez policjantów doprowadziły do szybkiego odnalezienia mężczyzny.

Wczoraj przed godz. 19.00 dyżurny opolskiej komendy został powiadomiony o zaginięciu 84-letniego mieszkańca gminy Opole Lubelskie. Z przekazanych informacji wynikało, że zaginiony około południa wyszedł z domu bez obuwia i żadnych dokumentów. Ponadto 84-latek miał problemy ze zdrowiem, tracił orientacje w terenie i wymagał stałej opieki.

Funkcjonariusze ustalili rysopis zaginionego i rozpoczęli poszukiwania. W trosce o życie 84-latka policjanci zdecydowali o użyciu psa tropiącego.

Prowadzone poszukiwania zakończyły się sukcesem. Około godz. 20:00 policjanci zauważyli leżącego na skraju lasu niedaleko miejsca zamieszkania 84-latka. Mężczyzna był przytomny i komunikatywny. Nie mniej jednak na miejsce wezwali służby medyczne. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

(KWP w Lublinie / kp)

 

Powrót na górę strony