Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszeli o wypadku i natychmiast ruszyli z pomocą

Każdego dnia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kieleckiej komendy otrzymują dziesiątki zgłoszeń o zdarzeniach drogowych. Niektóre z nich są na tyle poważne, że w pierwszej kolejności trzeba udzielić pomocy poszkodowanym. Taka sytuacja spotkała dzisiaj 91-letniego mieszkańca Przyjma potrąconego przez motocyklistę. To właśnie seniorowi pierwsi z pomocą ruszyli mundurowi z drogówki i mieszkańcy.

Przed godziną 7.00 kieleccy policjanci otrzymali informację, że w miejscowości Przyjmo starszy mężczyzna został potrącony przez motocyklistę i doznał obrażeń. Na miejsce natychmiast został skierowany najbliższy patrol z Wydziału Ruchu Drogowego kieleckiej komendy. Po kilku minutach mundurowi dotarli na wskazany adres. Starszy mężczyzna leżał na jezdni i silnie krwawił. Opieką obdarzyli go przechodnie. Policjanci niezwłocznie udzielili pokrzywdzonemu pomocy przedmedycznej i monitorowali jego stan zdrowia do czasu przyjazdu wykwalifikowanej pomocy medycznej. Wkrótce ranny trafił pod opiekę ratowników.

Podobnych zgłoszeń w ostatnim czasie odnotowujemy niestety coraz więcej. Rozpoczął się sezon motocyklowy, przez co uczestników na drogach jest znacznie więcej. Dlatego apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności, korzystanie z jezdni w sposób kulturalny i zgodny z przepisami.

(KWP w Kielcach / po)

Opis filmu: Usłyszeli o wypadku i natychmiast ruszyli z pomocą

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.74 MB)

Powrót na górę strony