Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na zlecenie ukradli... dziecięcy wózek

Data publikacji 28.02.2008

Dwaj mieszkańcy Iławy ukradli na zlecenie... dziecięcy wózek. Sprzedali go za 50 złotych kobiecie, która zleciła kradzież. Odzyskany przez policjantów wózek wróci do właścicielki. Złodziejom i paserce grozi do 5 lat więzienia.

Policjanci zatrzymali osoby związane z kradzieżą wózka dziecięcego o wartości 460 złotych. 19-letni Mariusz B., na złożone przez 22-letnią kobietę zamówienie, ukradł wózek dziecięcy z klatki schodowej jednego z bloków. W przewiezieniu łupu pomagał mu wtajemniczony w całą sprawę 22-letni kolega. Mężczyzna samochodem dostarczył pakunek w umówione miejsce. Tam na wózek czekała już 22-letnia Kamila C. Zapłaciła za niego zaledwie 50 złotych.

Policjanci zatrzymali 22-latka, któremu przedstawili zarzut pomocy w kradzieży. Mężczyzna nie kwestionował swojej winy. Kobieta, która kupiła kradziony wózek odpowie za paserstwo. Zatrzymanie Mariusza B. jest kwestią czasu. Mężczyzna znany jest iławskim policjantom. Już jako nieletni odpowiadał przed sądem za kradzież, groźby karalne i udzielanie narkotyków. Na swoim koncie ma także rozbój.

Zarówno za kradzież jak i paserstwo grozi do 5 lat więzienia.

Powrót na górę strony