Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani podejrzani o kradzież mercedesa

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 64, 41 i 23 lat podejrzanych o udział w kradzieży samochodu marki Mercedes. Pojazd został utracony w połowie maja br.

Policjanci specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości samochodowej z łódzkiej komendy miejskiej na trop sprawców wpadli bardzo szybko, bo już dwa dni po kradzieży mercedesa. Dobre rozpoznanie środowiska przestępczego pozwoliło im ustalić, że pojazd został ukryty na terenie prywatnej posesji przy ulicy Prądzyńskiego w Łodzi. Tam właśnie auto zostało odzyskane, a w ręce kryminalnych wpadło dwóch mężczyzn w wieku 64 i 41 lat podejrzanych o jego kradzież.

Bardzo szybko okazało się, że w przestępczym procederze uczestniczył również syn starszego z mężczyzn. 23-latek ukrywał się przed policjantami. Dzięki wzmożonym czynnościom policyjnym został zatrzymany kilkanaście dni później pod swoim domem. Dodatkowo policjanci ujawnili przy nim ponad 1 gram amfetaminy, a podczas przeszukania jego domu także niewielkie ilości marihuany.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 41 i 23-latkowi zarzutów kradzieży z włamaniem, za co grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 23-latek naraził się na zarzut posiadania narkotyków.

Natomiast 64-latek odpowie za paserstwo, zagrożone karą do 5 lat więzienia. Podejrzani byli wcześniej notowani za podobne przestępstwa.

(KWP w Łodzi / po)

Powrót na górę strony