Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Polsko-niemiecka współpraca przy zabezpieczeniu sportowych zmagań

Data publikacji 29.05.2018

Zabezpieczenie weekendowych zawodów sportowych na granicy Polski i Niemiec były sporym wyzwaniem dla służb. Funkcjonariusze z obu krajów wspólnie dbali o bezpieczeństwo zarówno uczestników zmagań, jak również kibiców.

W przygranicznym Gubinie odbyło się uroczyste otwarcie zawodów użyteczno-bojowych pn. 23. Marsz Nadodrzański 2018, zorganizowanych przez Wojewódzki Sztab Wojskowy w Zielonej Górze we współpracy z Krajowym Dowództwem Brandenburgii w Poczdamie. Nad bezpieczeństwem uczestników pokonujących specjalnie przygotowane trasy czuwali policjanci z Gubina, Krosna Odrzańskiego, Słubic, Gorzowa Wlkp. i Niemiec, wspomagani przez strażników miejskich oraz wojsko. Uczestnicy w ciągu kilku godzin pokonali dziesiątki kilometrów i rywalizowali ze sobą w przygotowanych konkurencjach sprawnościowych. Trasa marszobiegu licząca 20 km obejmowała konkurencje sprawnościowe po stronie niemieckiej jak i polskiej, w tym: transport rannego na czas, pokonanie przeszkody wodnej, strzelanie biatlonowe, czy też ścianka wysokościowa. Natomiast rowerzyści mieli do pokonania 62 km. Przygotowana przez organizatora trasa obejmowała Gubin – Żytowań - Ratzdorf- Wellmitz- Guben (Niemcy).

Kolejnego dnia (27 maja) w Krośnie Odrzańskim, 800 rowerzystów rywalizowało o miano najlepszych podczas III etapu Grand Prix MTB 2018. W zabezpieczeniu trasy, która obejmowała ulice miasta, drogi leśne i polne, udział wzięli policjanci ruchu drogowego wspomagani przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej, 5.Kresowego batalionu saperów oraz strażacy z OSP Czarnowo, którzy ustawieni w newralgicznych miejscach dbali o zapewnienie bezpieczeństwa nie tylko uczestnikom rajdu, ale także użytkownikom dróg.

Dzięki aktywnej współpracy organizatora z policją oraz innymi służbami biorącymi udział w zabezpieczeniu, imprezy te przebiegały spokojnie i bez zakłóceń.

 

asp.szt. Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

 


 

 

Powrót na górę strony