Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawa sprzed siedmiu lat – rozwikłana przez podlaskich policjantów i prokuratorów

Data publikacji 29.05.2018

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, wspólnie z prokuratorami, rozwikłali sprawę zabójstwa kobiety z 2011 roku. Podejrzany o dokonanie tego przestępstwa został zatrzymany przez mundurowych w minioną niedzielę, na podstawie zarządzenia prokuratora. 28 maja mężczyzna usłyszał zarzut i trafił do aresztu.

Sprawa sprzed 7 lat została rozwikłana przez policjantów z Wydziałów Dochodzeniowo-Śledczego oraz Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w  Białymstoku oraz prokuratorów. Dzięki skrupulatnej pracy mundurowych,  w minioną niedzielę, na podstawie zarządzenia prokuratora, został zatrzymany  mężczyzna, który jest podejrzany o dokonanie zabójstwa jednej z mieszkanek powiatu bielskiego. Początkowo rodzina informowała Policję, że z kobietą nie ma jakiegokolwiek kontaktu, ponieważ wyjechała poza granice kraju. Jak się okazało prawda była całkiem inna. Niestety tragiczna. Ciało zaginionej, mimo że upłynęło te 7 lat, zostało odnalezione na terenie jednego z kompleksów leśnych znajdujących się w powiecie bielskim. Co potwierdziły również badania DNA, które zostały zlecone przez Prokuraturę Okręgową w Białymstoku.

Jak widać, na niekorzyść podejrzanego nie działał ani upływający czas, ani fakt, że przestępca ukrył zwłoki kobiety w lesie, zawijając je w dywan i zakopując ciało głęboko pod ziemią. Na rozwikłanie sprawy, a tym samym zatrzymanie podejrzanego o zabójstwo kobiety działała przede wszystkim skrupulatna oraz żmudna praca policjantów, we współpracy z prokuratorami.

Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa i trafił do aresztu.

 

Powrót na górę strony