Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca śmiertelnego wypadku w Siedlcu Dużym aresztowany

Data publikacji 30.05.2018

Na wniosek policjantów i prokuratora, sąd zastosował 3 miesiące tymczasowego aresztu dla 42-letniego kierowcy, podejrzanego o spowodowanie wypadku śmiertelnego w Siedlcu Dużym na DK 1. Mężczyzna był pod znacznym działaniem alkoholu. Za to co zrobił, grozi mu nawet do 12 lat więzienia.

Przypominamy: do tragicznego wypadku doszło w sobotę przed godziną 22.00 w Siedlcu Dużym na „krajowej jedynce”. 42-letni kierowca mitsubishi pajero, wjechał na pas ruchu na Katowice ”pod prąd” i doprowadził do czołowego zderzenia z volvo, którym podróżowały 4 osoby. W wyniku zdarzenia wszystkie osoby trafiły do szpitala. Niestety nie udało się uratować 47-letniej pasażerki volvo, która zmarła w nocy w szpitalu na skutek odniesionych obrażeń.

Policjanci zatrzymali kierowcę mitsubishi. Jak się okazało, mężczyzna by kompletnie pijany – w jego organizmie było blisko 5 promili alkoholu. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 42-latkowi prokuratorskich zarzutów, spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, znajdując się pod wpływem alkoholu.

Dzisiaj sąd na wniosek policjantów i prokuratora zastosował wobec 42-latka tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

(KWP w Katowicach / kp)

 

  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • miejsce wypadku
Powrót na górę strony