Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodzieje rowerów

Data publikacji 28.02.2008

Policjanci z Gniezna zatrzymali złodziei rowerów. Sprawcami okazali się dwaj nieletni, znani już miejscowym stróżom prawa. Kradli towar za kilkaset złotych, a zarabiali na nim kilkadziesiąt. O karze dla 13-letniego Adriana W. i 15-letniego Karola B. zdecyduje sąd rodzinny.

Policjanci, zajmujący się nieletnimi, otrzymali informację, że złodziejami rowerów mogą być dwaj nieletni uczniowie. Funkcjonariusze od razu zajęli się sprawą. Chłopcy swoją "działalność" rozpoczęli w lipcu zeszłego roku. Wówczas skradli jednoślad na ul. Dąbrówki. Właściciel zostawił rower na parterze klatki schodowej budynku. Zdobycz, chłopcy sprzedali swojemu koledze z gimnazjum za 70 zł. Kolejna okazja pojawiła się przy ul. Rybnej. Tym razem fant poszedł w lombardzie za 60 zł. W listopadzie ubiegłego roku nieletni ukradli rower z podwórza przy ul. Kłeckoskiej. Tą zdobycz wymienili na telefon komórkowy. Ostatniej kradzieży dokonali w grudniu. Włamali się do piwnicy przy ul. Cierpięgi, skąd także zabrali jednoślad. W lombardzie dostali za niego 100 zł. Za każdym razem pieniędzmi solidarnie dzielili się po połowie.

Dociekliwi policjanci dotarli do nabywców skradzionych jednośladów. Część z nich udało się odzyskać. Dwóch z czterech pokrzywdzonych znowu cieczy się swoją własnością. O karze dla chłopców zdecyduje sąd rodzinny.

Powrót na górę strony