Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pseudokibice doprowadzeni do sądu i prokuratury

Data publikacji 30.05.2018

Osoby zatrzymane przez policjantów podczas meczu piłkarskiego Olimpii Grudziądz i KGS Katowice trafiły już do sądu i prokuratury. W sześciu przypadkach zapadły już wyroki.

Wczoraj (29.05.18) do Sądu Rejonowego w Grudziądzu w trybie przyśpieszonym policjanci doprowadzili cztery osoby, których zachowania podczas meczu miały znamiona wykroczeń. Mężczyźni naruszyli regulamin imprezy masowej poprzez rozłożenie transparentu w sposób uniemożliwiający rozpoznanie osób dokujących odpalenia rac. W sprawie o wykroczenia zapadły wyroki. Mężczyźni muszą przepracować 30 godzin na cele społeczne w ciągu miesiąca oraz przez okres 2 latach nie mogą uczestniczyć w żadnej z imprez masowych organizowanych na terenie kraju.

Do Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu w trybie przyśpieszonym mundurowi doprowadzili dwie osoby podejrzane o popełnienie przestępstw wobec interweniujących policjantów.  Kobieta naruszyła nietykalność cielesną funkcjonariusza, natomiast mężczyzna rzucił w kierunku interweniujących policjantów wyrwanym metalowym elementem ogrodzenia. W postępowaniu karnym w trybie przyśpieszonym zapadły już wyroki.

3 miesiące ograniczenia wolności poprzez wykonywanie prac na cele społeczne w wymiarze 25 godzin miesięcznie to wyrok jaki usłyszała zatrzymana. 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem kary na okres próby 2 lat, nadzór kuratora, 3 letni zakaz wstępu na imprezy masowe oraz grzywna - to wyrok jaki zapadł w sprawie mężczyzny.

Zatrzymany w sprawie zdarzeń na stadionie niepełnoletni 16 - latek trafił do Sądu Rodzinnego, gdzie sąd rozpatrzył jego udział w zajściach pod kątem demoralizacji.

Kolejny pseudokibic, którego policjanci zatrzymali w poniedziałek (28.05) będzie odpowiadał w zwykłym trybie. Mężczyzna podejrzany jest o naruszenie nietykalności cielesnej policjanta. Wczoraj (29.05) został doprowadzony do prokuratury. Mężczyzna będzie musiał stawiać się w jednostce policji 3 razy w tygodniu, nie może opuszczać kraju oraz musi wpłacić poręczenie majątkowe. 

Policjanci z Grudziądza nadal pracują nad ustaleniem i zatrzymaniem kolejnych pseudokibiców.

Powrót na górę strony