Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lubuscy antyterroryści – mistrzowie w biegu, profesjonaliści w boju

Data publikacji 30.05.2018

W Gubinie (Polska) i Guben (Niemcy) miała miejsce międzynarodowa impreza sportowa – 23. Marsz Nadodrzański. W trudnym, ponad 15-kilometrowym biegu z przeszkodami wzięli udział udział przedstawiciele policji, wojska, a także szkół oficerskich z Polski i Niemiec. Spośród 51 drużyn najlepsi okazali się lubuscy antyterroryści, którzy najsprawniej pokonali wszystkie konkurencje i jako pierwsi dotarli do mety, zdobywając puchar przechodni i medale.

Silni, twardzi, bezkompromisowi, a co najważniejsze profesjonalni – tymi słowami możemy krótko scharakteryzować policjantów Samodzielnego Pododdziału Antyterorystycznego Policji w Gorzowie Wlkp. Ich trudną i ważną służbę możemy najczęściej obserwować podczas spektakularnych akcji, w których zatrzymują niebezpiecznych przestępców, zabezpieczają oni również największe imprezy czy wydarzenia, które mają miejsce w województwie lubuskim. Ich służba wiąże się z ciągłym doskonaleniem fizycznym i taktycznym. Liczne ćwiczenia, obozy, wyjazdy szkoleniowe, ale przede przeprowadzane realizacje sprawiają, że lubuscy antyterroryści z pełnym profesjonalizmem służą Lubuszanom, gdy zajdzie potrzeba ich użycia. Nie bez znaczenia jest również codzienny trening fizyczny – w sali gimnastycznej, siłowni, na macie czy trasach biegowych – który przyczynia się do ciągłej poprawy sprawności fizycznej policjantów.

Przykładem ich wysokiej formy i kondycji był 23. Marsz Nadodrzański, który w sobotę (26 maja) odbywał się w dwóch miastach – polskim Gubinie i niemieckim Guben. To właśnie tam przedstawiciele jednostek antyterrorystycznych, policji, wojska, szkół policyjnych i wojskowych oraz pozostali uczestnicy przemierzali ponad 15-kilometrową trasę biegową. Trudności dodawał fakt, że policjanci biegli w pełnym umundurowaniu, mając na nogach buty taktyczne. Poza samym biegiem uczestnicy musieli pokonać 10 wymagających konkurencji sprawnościowych, takie jak m.in.: przeszkoda wysokościowa, transport rannego, przeprawa przez rzekę, ciąganie samochodu osobowego czy pokonywanie ścianek i przeszkód. Lubuscy antyterroryści okazali się najszybsi i najsprawniejsi spośród wszystkich 51 uczestniczących drużyn, wygrywając pewnie bieg z czasem 1 godzina 31 minut. W nagrodę policjanci otrzymali medale, a także puchar przewodni, na którym umieszczone są tabliczki, z wygrawerowanymi zwycięzcami z poprzednich edycji. Ten puchar przekazywany jest co roku w ręce kolejnej zwycięskiej drużyny. Mamy nadzieję, że lubuscy antyterroryści potwierdzą w przyszłym roku swoją pozycję i puchar zostanie z nimi na dłużej.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / kp)

 

  • nagrodzeni policjanci
  • nagrodzeni policjanci ze statuetkami
  • puchar i dyplom
  • puchar, statuetka, dyplom i czapka policyjna
  • policjanci z nagrodami
Powrót na górę strony