Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczucińscy policjanci odnaleźli 19-latka, którego życie było zagrożone

Dzięki szybkiej interwencji szczucińskich policjantów odnaleziono 19-latka, którego życie było zagrożone. Funkcjonariusze do czasu przybycia wykwalifikowanej pomocy medycznej otoczyli mężczyznę opieką.

Wczoraj ( 29 maja br.) mieszkanka województwa śląskiego zadzwoniła na Komisariat Policji w Szczucinie prosząc o pomoc dla młodego mężczyzny. Oświadczyła, że 19-latek przesłał jej widomość na portalu internetowym, w której poinformował, że chce odebrać sobie życie. Funkcjonariusz w rozmowie ze zgłaszającą ustalił dane personalne mężczyzny. Mimo że policjanci dysponowali niewielką ilością informacji bardzo szybko wytypowali adres, pod którym mężczyzna zamieszkuje. Nie zastali go jednak.

Od jednego z członków rodziny dowiedzieli się, że 19-latek może przebywać w Dąbrowie Tarnowskiej, gdyż w tym dniu miał mieć  ważny egzamin.

Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej do poszukiwań 19 - latka niezwłocznie zaangażował wszystkie podległe patrole. Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Szczucinie w trakcie prowadzonych działań ustalili, że poszukiwany przebywa w rejonie Ochotniczych Hufców Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej, a jego stan psychiczny jest bardzo zły. Przybyły na miejsce patrol nawiązał kontakt z 19 – lakiem. Ten przyznał, iż miał myśli samobójcze, lecz w chwili obecnej czuje się lepiej.

Policjanci w obawie o zdrowie młodego człowieka na miejsce wezwali karetkę pogotowia. 19 - latek został przewieziony do szpitala.

(KWP w Krakowie / po)

Powrót na górę strony