Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Odwiedziny" po północy

Data publikacji 28.02.2008

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 16 i 20-letniego mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego, którzy po północy chcieli wejść „z drzwiami” do mieszkania zaskoczonej rodziny. Prawdopodobnie zabłądzili i pomylili mieszkania w bloku na jednym z ostrowieckich osiedli.

Jak ustalili ostrowieccy policjanci, pod drzwi mieszkania wystraszonej kobiety i jej syna, przyszło dwóch młodych mężczyzn. Było po północy, więc kobieta im nie otworzyła, zwłaszcza, że widziała ich po raz pierwszy w życiu. Chuligani nie chcieli dać za wygraną, krzyczeli i nawoływali do otworzenia drzwi. Kopali w nie tak długo, aż w pięciocentymetrowych drzwiach "wykopali" otwór. Mimo że mężczyźni zniszczyli drzwi warte ponad 1200 zł, to jednak dziura przydała się Policji. Lokator przez otwór dobrze przyjrzał się wandalom. Funkcjonariusze nie mieli więc żadnych wątpliwości, gdy mężczyzn spotkali w okolicach bloku. Pokrzywdzony podał wcześniej stróżom prawa dokładne ich rysopisy.

Policjanci ustalają teraz powód nocnej wizyty. Prawdopodobnie mężczyźni pomylili mieszkania w bloku. Teraz 20-latek będzie tłumaczył się w prokuraturze a 16-latek w sądzie rodzinnym. Za zniszczenie drzwi grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony