Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

PIKNIK EDUKACYJNY „DZIEŃ DZIECKA – NA WESOŁO I SPORTOWO”

Data publikacji 30.05.2018

Dzieci, które uczestniczyły dzisiaj w pikniku w Oddziale Prewencji Policji w Białymstoku, nie mogły narzekać na nudę. Wszystko za sprawą podlaskich policjantów, którzy zorganizowali najmłodszym mieszkańcom, nie tylko Białegostoku, ale i Podlasia – liczne atrakcje w ramach obchodów Dnia Dziecka.

Radiowozy, quady, autobus „więźniarka”, motocykle „na sygnałach”, armatka wodna, pojazdy służbowe innych służb oraz szereg pokazów, w tym z technik i taktyk interwencyjnych policjantów oraz tresury psów służbowych - to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na dzieci na terenie Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku. Organizatorem dzisiejszego pikniku edukacyjnego "Dzień Dziecka - na wesoło i sportowo" był Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Również Nadleśnictwa: Dojlidy i Czarna Białostocka zapewniły uczestnikom pikniku nie tylko słodycze, ale również liczne atrakcje, w tym konkursy z wiedzy o ekologii oraz lasach. Ponadto, najmłodsi i ich rodzice dowiedzieli się, jak profesjonalnie należy udzielać pierwszej pomocy a wszystko za sprawą pokazu, zorganizowanego przez Grupę Ratowniczą Stowarzyszenia SPR „Nadzieja”. Również operatorzy z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego przypomnieli uczestnikom dzisiejszego pikniku numery alarmowe. Ekspozycję sprzętu służbowego zaprezentowali również funkcjonariusze z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego oraz żołnierze z Placówki Żandarmerii Wojskowej w Białymstoku. Dzieci otrzymały również słodkie upominki ufundowane przez Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów województwa podlaskiego. Nad bezpiecznym przebiegiem dzisiejszego pikniku, w którym uczestniczyło około 1000 osób czuwali uczniowie klas mundurowych z XIV LO im. Ryszarda Kaczorowskiego w Białymstoku.

Wszystkim dzieciom raz jeszcze życzymy uśmiechu na co dzień, a partnerom dzisiejszej uroczystości dziękujemy za współpracę.  

 

Powrót na górę strony