Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skradziony łup złamał mu nogi

Data publikacji 28.02.2008

W ręce katowickich policjantów wpadł złodziej, który usiłował skraść dwa arkusze blachy o wadze ponad 250 kilogramów. Przestępca potrzebował pomocy medycznej, gdyż stalowy łup zsunął się tak niefortunnie, że przygniótł go i złamał mu nogi.

Stróże prawa z komisariatu VII zatrzymali 29-latka, który na terenie jednego z zakładów kradł blachę. Do zdarzenia doszło wczoraj około 8:00. Pracownicy ochrony, na terenie zakładu znaleźli przygniecionego przez blachę rannego mieszkańca Katowic. Natychmiast wezwali Policję i pogotowie ratunkowe. Okazało się, że mężczyzna kilka godzin wcześniej razem z dwoma kolegami, którzy są poszukiwani, usiłował ukraść dwa arkusze blachy, każdy o wadze ponad 250 kilogramów i łącznej wartości 5000 złotych. Podczas zdejmowania blachy z palety, stalowy element zsunął się i przygniótł złodzieja. Jego koledzy uciekli nie udzielając swojemu wspólnikowi pomocy.

Ranny mężczyzna, który ma dwie złamane nogi, trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Oprócz długiej rekonwalescencji 29-latkowi grozi kara do 5 lat więzienia. Policjanci poszukują jego wspólników.
Powrót na górę strony