Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki szybkiej pomocy policjanta uratowano roczne dziecko

Data publikacji 01.06.2018

Dzięki szybkiej reakcji policjanta z Posterunku Policji w Dziemianach zostało uratowane roczne dziecko. Niemowlę straciło przytomność i wymagało szybkiej pomocy lekarskiej. Policjant podjął decyzję o natychmiastowym przetransportowaniu chłopca do szpitala. Mały Tomasz po udzieleniu pomocy wraca do zdrowia.

Zdarzenie miało miejsce w środę, 30 maja br., około godziny 13:30. W Kościerzynie na jednej z ulic do patrolującego miasto sierż. sztab. Krystiana Sikory z prośbą o pomoc zwróciła się rodzina nie znająca Kościerzyny, w której samochodzie znajdowało się roczne dziecko. Jak się okazało, chłopczyk zemdlał i nie mógł oddychać. Policjant widząc, że miasto jest nieprzejezdne wziął do radiowozu matkę dziecka i niemowę i natychmiast włączył sygnały świetlne i dźwiękowe, następnie ruszył do szpitala. Funkcjonariusz przez stację powiadomił dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie o zdarzeniu. Oficer dyżurny skontaktował się ze szpitalnym SOR-em informując lekarzy, że jedzie do nich dziecko potrzebujące natychmiastowej pomocy.

Dzięki tak szybkiej reakcji, po przyjeździe radiowozu do szpitala, na dziecko czekali już lekarze, którzy udzielili mu pomocy. Teraz jego życiu i zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. Mały Tomasz przebywa na oddziale szpitalnym i wraca do zdrowia.

Jak mówią rodzice dziecka, to był prawdziwie szczęśliwy przypadek. Bez policjanta nie daliby rady dojechać tak szybko do szpitala, gdyż na drodze panował spory ruch.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony