Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie zatrzymał kierowcę z promilami i sądowym zakazem

Ponad 3 promile alkoholu i dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów nie przeszkodziły 42-latkowi wsiąść za kierownicę samochodu. Na domiar wszystkiego na przejażdżkę zabrał dwóch znajomych, którzy również byli pijani. Nietrzeźwego kierowcę wypatrzył policjant po służbie. Teraz 42-latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Wczoraj po godzinie 19:00 policjant z Wydziału Kryminalnego świdnickiej policji jadąc swoim samochodem po służbie zauważył nissana, którego kierowca miał problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy. Funkcjonariusz podejrzewał, że może być nietrzeźwy. Gdy kierowca zatrzymał się w miejscowości Krzesimów policjant od razu zareagował - uniemożliwił mu dalszą jazdę i wezwał na miejsce umundurowany patrol.

Okazało się, że za kierownicą nissana siedział 42-letni mieszkaniec gminy Niemce. Wynik badania alkomatem wykazał u niego ponad 3 promile alkoholu. Sprawdzenie w policyjnej bazie danych wykazało, że posiada dodatkowo dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. W nissanie, poza kierowcą znajdowała się jeszcze dwójka pasażerów, którzy podobnie jak 42-latek była nietrzeźwa.

Teraz nieodpowiedzialny kierowca za jazdę ,,na podwójnym gazie" oraz złamanie sądowego zakazu odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / po)

Powrót na górę strony