Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za rozbój na gorącym uczynku

Data publikacji 28.02.2008

Wieczorem policjanci zatrzymali 32 letniego Daniela K. Mężczyzna chwilę wcześniej napadł na starszą kobietę, a łupy ukrył w mieszkaniu jednego z lokatrów. Teraz grozi mu do 12 lat więzienia.

Kilka minut po 19 policjanci zostali wezwani do jednego z bloków przy ul. Grzybowskiej. Zgłoszenie dotyczyło rozboju na starszej kobiecie, która została zaatakowana przez mężczyznę na klatce schodowej bloku. Napastnik wyrwał jej torebkę z pieniędzmi, dokumentami i telefonem komórkowym. Funkcjonariusze zareagowali błyskawicznie. Wchodząc do klatki natknęli się na wychodzącego spokojnym krokiem sprawcę napadu. Policjanci zatrzymali 32-letniego Daniela K. Ustalono, że sprawca wcześniej przygotował się do przestępstwa. Na klatce schodowej zaczepił starszego mężczyznę, którego poprosił o przechowanie kurtki. Mówił, że pomaga babci w przeprowadzce i nie chce się spocić, a nie ma jej jeszcze w mieszkaniu. Starszy pan w dobrej wierze wziął na przechowanie ubranie bandyty.

Po rozboju sprawca wrócił do mieszkania gdzie zostawił kurtkę i do kieszeni schował zrabowane pieniądze i telefon. Torebkę z dokumentami wyrzucił do kosza na śmieci. Gdy zorientował się, że przyjechała Policja wyszedł bez kurtki chcąc wymknąć się z budynku. Na szczęście policjanci znali już rysopis sprawcy i zatrzymali go gdy próbował się "ulotnić". Wszyscy zastanawiali się gdzie zatrzymany ukrył łupy. W tym czasie na klatkę wyszedł starszy pan. Zaczął wołać do sprawcy rozboju, że zapomniał zabrać kurtkę. Wtedy wszystko było już jasne. Zatrzymanego natychmiast przewieziono do komendy przy ul. Wilczej. Za rozbój Danielowi K. grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony