Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kamery zarejestrowały wypadek z udziałem rowerzysty

Data publikacji 01.06.2018

Policjanci z bydgoskiego Szwederowa wyjaśniają przyczyny wypadku drogowego na ulicy Długiej w Bydgoszczy. Uczestnikami zdarzenia byli kierujący samochodem oraz rowerzysta. Kierujący jednośladem cudem uniknął tragedii.

Do zdarzenia doszło w połowie maja, 16.05.2018 r., tuż po godzinie 20:00, na ulicy Długiej w Bydgoszczy. Kierujący pojazdem marki Seat, wyjeżdżając z ulicy Wąskiej, przy ograniczonej widoczności (zaparkowany czerwony pojazd marki Opel Zafira), nie ustąpił pierwszeństwa rowerzyście. Kierujący jednośladem po kontakcie z pojazdem stracił panowanie nad rowerem i uderzył z dużą prędkością w słup oświetleniowy.

Na szczęście 20-latek uderzył w słup obojczykiem, nie głową. Pomocy udzielili mu przechodnie. Na miejsce przyjechało pogotowie, które zabrało go do szpitala. Policjanci ruchu drogowego przeprowadzili oględziny i ustalili świadków. Dalej sprawą zajęli się policjanci z bydgoskiego Szwederowa, którzy prowadzą postępowanie w kierunku spowodowania wypadku.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o postępowanie zgodnie z regułami określonym w prawie o ruchu drogowym. Przypominamy o zachowaniu zasady ograniczonego zaufania i odpowiedniego reagowania. Ponadto, pamiętajmy o parkowaniu w miejscach, gdzie jest to dozwolone, gdzie nie utrudniamy lub nie ograniczamy widoczności. Rowerzystów natomiast zachęcamy do korzystania z kasków.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

 

 

Powrót na górę strony