Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzewani o napad na obywateli Szwecji w rękach policjantów

Data publikacji 02.06.2018

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy podejrzewani są o rozbój na obywatelach Szwecji. Po publikacji w mediach wizerunku sprawców w dniu 29 maja br. do policjantów zaczęły wpływać informacje, które przyczyniły się do ustalenia tożsamości poszukiwanych mężczyzn. 24-latek i jego 23 i 21-letni kolega zostali zatrzymani, a dzisiaj zostaną doprowadzeni do prokuratury. Za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Do rozboju doszło 21 maja tego roku przy ul. Katarzynki w Gdańsku. Z ustaleń śledczych wynikało, że trzech młodych mężczyzn zaatakowało dwóch obywateli Szwecji, których pobili. Sprawcy wykorzystując ich stan bezbronności okradli jednego z mężczyzn, zabierając mu telefon komórkowy. Po publikacji w mediach wizerunku sprawców napadu, do policjantów zaczęło napływać wiele informacji. Każda z nich była szczegółowo sprawdzana i weryfikowana. Pracując nad sprawą kryminalni namierzyli i zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 24, 23 i 21 lat podejrzewanych o udział w tym zdarzeniu.

Wczoraj po południu doszło do pierwszego zatrzymania. Policjanci z komisariatu na Śródmieściu zatrzymali w jednym  z mieszkań 24-letniego mieszkańca Gdańska. Do kolejnych zatrzymań doszło dwie godziny później przy ul. Trakt Św. Wojciecha. Tam kryminalni z komendy miejskiej na podstawie zdobytych informacji, wykonując czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Gdańsk Śródmieście do prowadzonego śledztwa, zatrzymali najpierw 23-latka, a potem 21-latka bez stałego miejsca zamieszkania.

Zatrzymane osoby zostały osadzone w policyjnych celach. Dzisiaj zostaną doprowadzone do prokuratury na przesłuchanie. Prokurator na podstawie zabezpieczonych przez policjantów dowodów najprawdopodobniej postawi im zarzut rozboju i będzie wnioskował o zastosowanie wobec mężczyzn aresztu. Za rozbój grozi kara nawet 12 lat więzienia.

Ponadto, policjanci z komisariatu na Śródmieściu w wyniku pracy nad tą sprawą ustalili, że wśród zatrzymanych przez nich mężczyzn jest prawdopodobny sprawca pobicia, do którego doszło 25 maja przy ul. Wały Jagiellońskie. Jak ustalili policjanci, przechodzącego tamtędy około godziny 23.00 mężczyznę zaatakował bez powodu zatrzymany przez policjantów 24-letni mieszkaniec miasta. Zatrzymany w tej sprawie mężczyzna wczoraj popołudniu usłyszał już policyjne zarzuty uszkodzenia ciała. Za to przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Wszystkim redakcjom, które zamieściły wizerunki mężczyzn dziękujemy za pomoc i jednocześnie prosimy o zanonimizowanie wizerunków mężczyzn z uwagi na ustanie przyczyny publikacji.

KWP w Gdańsku / wsz

Powrót na górę strony