Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca próbował przekupić policjantów

Data publikacji 28.02.2008

44-letni mężczyzna kierował samochodem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Gdy zatrzymali go policjanci zaoferował im 1000 złotych. Teraz odpowie za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu i przekupstwo. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8.

Do przestępstwa doszło przed 17 w miejscowości Lubocień w powiecie tucholskim. Patrolujący okolicę policjanci zauważyli zaparkowanego volkswagena golfa, z którego wysiadł kierowca i zaczął wchodzić po schodach prowadzących do sklepu. Na widok mundurowych przyspieszył kroku. Nie reagował na wołania funkcjonariuszy. Jeden z policjantów wszedł za nim do sklepu. Podszedł do mężczyzny, od którego czuć było wyraźnie alkohol. 44-letni kierowca golfa miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

W radiowozie mężczyzna zaproponował policjantom 500 złotych. Po chwili kwota urosła do 1000 zł. Sprawca noc spędził w policyjnym areszcie. Odpowie za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu i próbę przekupienia policjantów, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony