Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Najpierw ugodził nożem matkę, a następnie uciekał przed policjantami ciężarówką

Data publikacji 03.06.2018

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który prawdopodobnie ugodził nożem swoją matkę, a następnie uciekał ciężarówką przed policjantami. Podczas ucieczki staranował radiowóz. Poza kobietą nikt nie odniósł obrażeń.

3 czerwca 2018 roku około godziny 11:15 w powiecie łowickim, z niewiadomych na chwilę obecną przyczyn, syn ugodził nożem matkę. Następnie wsiadł do ciągnika siodłowego z naczepą i zaczął uciekać. O zdarzeniu zostali powiadomieni policjanci, a także pogotowie. Kobieta została przetransportowana śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego do szpitala.

Funkcjonariusze z kolei rozpoczęli poszukiwania syna kobiety. Pojazd, którym się poruszał został namierzony przez mundurowych, gdy kierował się w stronę Łowicza. Policjanci podjęli próbę zatrzymania samochodu. Kierujący jednak nie reagował na wydawane polecenia. Funkcjonariusze wykorzystali broń służbową, padły strzały w stronę opon uciekającego pojazdu. Dzięki temu kierujący zmuszony był do zatrzymania zespołu na drodze wojewódzkiej nr 584 w rejonie miejscowości Goleńsko.

Po drodze uciekający tir staranował jeden z radiowozów, którym policjanci próbowali zablokować drogę ucieczki. 31-letni kierujący został zatrzymany przez łowickich policjantów. Wstępne badanie wykazało, że był trzeźwy. Zostanie mu pobrana krew pod kątem obecności w organizmie niedozwolonych substancji. Oprócz zranionej kobiety nikt nie odniósł obrażeń.

KWP w Łodzi / wsz

Powrót na górę strony