Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanta zabił nieodpowiedzialny kierowca

Data publikacji 28.02.2008

Wczoraj w tragicznym wypadku drogowym, do którego doszło w Warszawie na skrzyżowaniu ulic Żołnierskiej z Marsa, zginął sierż. szt. Zbigniew Żurawski, policjant Wydziału Ruchu Drogowego. Komendant Stołeczny Policji, policjanci i pracownicy Policji łączą się w bólu z rodziną zmarłego funkcjonariusza.

Do tragedii doszło wczoraj około 21:50. Kierujący renault megane jadąc ul. Żołnierską na skrzyżowaniu z ul. Marsa zderzył się z radiowozem oznakowanym Ford Fokus, który jechał ul. Marsa. Z ustaleń policjantów i zeznań świadków wynika, że radiowóz przejeżdżał skrzyżowanie na zielonym świetle. Kierowca renault najprawdopodobniej nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej, nie zatrzymał pojazdu i wjechał na czerwonym świetle.

W wyniku tego zderzenia ranni zostali kierowcy obu pojazdów. Natychmiast przewieziono ich do warszawskich szpitali. Niestety mimo podjętej próby reanimowania, policjant wydziału ruchu drogowego, sierż. szt. Zbigniew Żurawski na skutek odniesionych obrażeń zmarł. 47-letni policjant służył w Policji od 24 lat.

Komendant Stołeczny Policji, policjanci i pracownicy Policji łączą się w bólu z rodziną tragicznie zmarłego kolegi.
Powrót na górę strony