136,5 kilometra biegu i Śląska policjantka na I miejscu podium

Data publikacji 04.06.2018

Sierżant sztabowa Agnieszka Czyżewska postanowiła wziąć udział w X Biegu Kwietnym. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych policjantka podczas 24 godzinnego biegu pokonała dystans 136,5 kilometra i zajęła I miejsce na podium. Podczas zeszłorocznej edycji tego konkursu funkcjonariuszka przebiegła 42 km. W biegu charytatywnym na rzecz podopiecznych Hospicjum pokonała dystans 7,5 km.

W dniu 1 czerwca w Lisowicach odbył się X Bieg Kwietny trwający 24 godziny. Jedną z uczestniczek tego sportowego wydarzenia była sierż. szt Agnieszka Czyżewska, która mimo bardzo niekorzystnych warunków atmosferycznych - wielkiego upału i silnych wyładowań przebiegła 136,552 km i tym samym zajęła I miejsce w kategorii open Kobiet oraz wbiegła na metę jako 7 zawodnik.

Jest to olbrzymi sukces Śląskiej policjantki, która w zeszłorocznej IX edycji tego biegu pokonała dystans 42 km.

Dobra passa sierż. szt Agnieszki Czyżewskiej trwa. Policjantka nie schodzi z podium. Co tydzień reprezentuje Policję w różnych biegach. Bycie mamą nie jest dla niej przeszkodą do udziału w takich przedsięwzięciach.

3 czerwca w ramach ,,rozbiegania" tych 136 km policjantka uczestniczyła w biegu charytatywnym ,,Wybiegaj Życie" w Częstochowie, gdzie zbierano środki finansowe na pomoc dzieciom z Hospicjum. Wtedy sierż. szt. Agnieszka Czyżewska przebiegła 7,5 km.