Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Będąc na wolnym wyeliminowała z ruchu nietrzeźwego rowerzystę

Data publikacji 05.06.2018

Policjantka z KPP w Wysokiem Mazowieckiem znalazła się w odpowiednim miejscu i czasie. Funkcjonariuszka, będąc w czasie wolnym od służby, wyeliminowała z ruchu drogowego nietrzeźwego rowerzystę. Jak się okazało mężczyzna miał ponad 4 promile alkoholu w organizmie. Policjanci apelują o rozsądek na drodze.

Policjantka z KPP w Wysokiem Mazowieckiem znalazła się w odpowiednim miejscu oraz czasie. Funkcjonariuszka, będąc w czasie wolnym od służby, wyeliminowała z ruchu drogowego nietrzeźwego rowerzystę. Do zdarzenia tego doszło wczoraj, kwadrans przed godziną 15.00. Policjantka jadąc samochodem na trasie Wysokie Mazowieckie – Kołaki Kościelne zauważyła rowerzystę, którego sposób jazdy zaniepokoił policjantkę. Nieodpowiedzialne zachowanie miłośnika jednośladów polegało na tym, że jechał on całą szerokością jezdni, tym samym stwarzając zagrożenie dla  innych uczestników ruchu drogowego. Warto wspomnieć, że jeden z nich, kierujący pojazdem osobowym, w celu uniknięcia zderzenia z rowerzystą, musiał zjechać na pobocze i zatrzymać auto. Funkcjonariuszka natychmiast zaczęła działać. Poleciła rowerzyście zatrzymać się, oczywiście pamiętając o wszelkich zasadach bezpieczeństwa. Następnie poinformowała o całej sytuacji dyżurnego, który skierował na miejsce zdarzenia patrol ruchu drogowego. Jak się okazało przypuszczenia mundurowej potwierdziły się. Rowerzysta znajdował się bowiem w stanie nietrzeźwości. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 4 promile alkoholu w organizmie. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem.

Policjanci apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego. 

 

Powrót na górę strony