Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pobili i okradli niepełnosprawnego. Szybko namierzyli ich policyjni wywiadowcy

Data publikacji 05.06.2018

Dwaj mężczyźni pobili i okradli w galerii handlowej niepełnosprawną osobę. Nie uciekli jednak daleko, ponieważ już w godzinę po zdarzeniu, zostali zatrzymani przez sądeckich wywiadowców. Okazało się, że jednej z nich był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

W ubiegły poniedziałek (28 maja) ok. godz. 19.00, dyżurny sądeckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w jednej z galerii na terenie miasta dwóch mężczyzn miało pobić i okraść osobę niepełnosprawną.

Funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce zdarzenia i ustalili, że sprawcy siłą zaciągnęli mężczyznę poruszającego się na wózku inwalidzkim w ustronne miejsce, a następnie zabrali mu portfel z dokumentami i pieniędzmi oraz telefon komórkowy. Szybko uciekli, ale zarejestrowała ich kamera monitoringu. Apel poszkodowanego wołającego o pomoc usłyszał przechodzący tamtędy mężczyzna, który następnie poinformował pracownika ochrony, a ten wraz z poszkodowanym powiadomił Policję.

Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawców i godzinę po zdarzeniu, policjanci Ogniwa Wywiadowczego jadąc ulicą Lwowską, zauważyli siedzących na ławce dwóch mężczyzn odpowiadających rysopisowi. Jeden z mężczyzn zaczął uciekać, jednak policjant pobiegł za nim i po kilkudziesięciu metrach go zatrzymał. W tym samym czasie drugi policjant zatrzymał jego kompana.

23-latek i 40-latek trafili do sądeckiej komendy gdzie po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty. Obaj odpowiedzą za kradzież rozbójniczą, za co grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Starszemu z Sądeczan grozi jednak wyższy wymiar kary (do 18 lat), ponieważ przestępstwo popełnił w warunkach recydywy.

W środę wobec 23-latka Sąd Rejonowy w Nowym Sączu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy. Natomiast 40-latek trafił do Zakładu Karnego, gdyż poszukiwany był do odbycia kilkuletniej kary pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / kp)

 

Powrót na górę strony