Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali plantacje konopi zabezpieczając kilkaset roślin

Data publikacji 05.06.2018

Wrocławscy policjanci w ostatnim czasie prowadzili działania ukierunkowane na ujawnianie i likwidację plantacji konopi indyjskich. W trakcie akcji zabezpieczono kilkaset roślin, zapobiegając trafieniu do obrotu pokaźnych ilości środków odurzających, które mogłyby z nich zostać uzyskane.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z policjantami Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo - Śledczego wrocławskiej komendy miejskiej prowadząc działania ukierunkowane na likwidowanie nielegalnych plantacji konopi, ujawnili w ciągu ostatnich kilku dni miejsca ich uprawy na terenie powiatu wrocławskiego.

W jednym z nich policjanci zabezpieczyli ponad 560 krzewów o różnej fazie wzrostu. Przy plantacji funkcjonariusze ujawnili także konewki, rękawiczki i pojemniki z substancjami mogącymi służyć do nawożenia roślin. W kolejnym miejscu zabezpieczono kilka krzewów pochodzących z mniejszej plantacji, która również znajdowała się na terenie powiatu wrocławskiego.

Obecnie funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą ustalają osoby odpowiedzialne za uprawę konopi. Za prowadzenie tego rodzaju procederu grozi kara do 3, a gdy uprawa mogłaby dostarczyć znacznych ilości narkotyków - nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu)

  • zlikwidowana plantacja konopi
  • zlikwidowana plantacja konopi
  • zlikwidowana plantacja konopi

Film Policjanci zlikwidowali plantacje konopi zabezpieczając kilkaset roślin

Pobierz plik Policjanci zlikwidowali plantacje konopi zabezpieczając kilkaset roślin (format mp4 - rozmiar 16.55 MB)

Powrót na górę strony