Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano przestępców podejrzanych o dokonanie zabójstwa

Data publikacji 10.04.2006

Policjanci Wydziału Kryminalnego i Sekcji Antyterrorystycznej KWP z siedzibą w Radomiu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy są podejrzewani o dokonanie przy użyciu broni palnej zabójstwa mieszkańca powiatu elbląskiego.

Do zabójstwa doszło 28 marca 2006 r. w Kluczewie gmina Płońsk. Mężczyznę zamordowano w lesie, gdzie został zwabiony z zamiarem obrabowania. Miało tam dojść do nielegalnej transakcji. Mężczyźnie strzelono w plecy, gdy próbował uciekać. Miał przy sobie dużą kwotę pieniędzy.

W piątek 7.04.2006 policjanci weszli do mieszkania w Warszawie, w którym przebywali podejrzani. Dwaj zatrzymani to ścigani listami gończymi przestępcy, 39-letni mieszkaniec Płońska i 43-letni mieszkaniec Ciechanowa. Po wyłamaniu drzwi przez antyterrorystów jeden z przestępców wyrzucił za okno pistolet, którym prawdopodobnie dokonano zabójstwa. Policjanci zabezpieczyli tę broń palną wraz z amunicją. Właśnie broń tego kalibru (kal. 7,65mm) została użyta podczas zabójstwa. Ponadto zabezpieczono dwie kamizelki odblaskowe z napisem "Policja", pieniądze i telefony komórkowe. Odzyskano też część zrabowanych pieniędzy. Policjanci zatrzymali także kobietę (30 l., mieszkanka Płońska), która przyszła do mieszkania, w którym ukrywali się przestępcy. Kobieta miała przy sobie pieniądze oraz telefony, które zamierzała przekazać poszukiwanym. W niedzielę 9 kwietnia 2006r. Sąd Rejonowy w Płocku zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na okres 2 miesięcy i 22 dni dwóch zatrzymanych mężczyzn. Obaj byli już karani za przestępstwa kryminalne.

Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu zastosowano też wobec kobiety, która pomagała przestępcom. Kobieta jest Społecznym Kuratorem Sądowym przy Sądzie Rejonowym w Płońsku. Jest ona podejrzewana, że od 31 marca do 7 kwietnia pomagała ukrywającym się sprawcom zabójstwa uniknąć odpowiedzialności karnej, dostarczała im pieniądze, odzież i inne rzeczy potrzebne do zaspokajania podstawowych potrzeb życiowych.

W związku z tą sprawą policjanci przeszukali także jedno z mieszkań w Płońsku. Istniało podejrzenie, że poszukiwani mężczyźni mogli się w nim wcześniej ukrywać i przechowywać przedmioty pochodzące z przestępstwa. Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli amunicję gazową, sprzęt DVD- pochodzący prawdopodobnie z przestępstwa, kije bejsbolowe i maczetę. Policjanci zatrzymali do wyjaśnienia dwóch mężczyzn, mieszkańców Płońska (25 i 30 lat).

Powrót na górę strony