Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zapobiegli tragediom

Data publikacji 06.06.2018

Policjanci z Bełżyc prowadzili poszukiwania za zaginionym 41-latkiem, którego zaginięcie zgłosiła rodzina. Mężczyzna wyjechał z domu, a następnie poinformował, że chce popełnić samobójstwo. Komendant Komisariatu Policji w Bełżycach ogłosił alarm dla jednostki i w działania zaangażowano wszystkich policjantów. Zaginiony został odnaleziony przez funkcjonariuszy na terenie gm. Wojciechów i trafił pod opiekę lekarzy. Również policjanci z Ogniwa Patrolowo-Intrwencyjnego KMP w Wałbrzychu uratowali życie mężczyzny, który w minioną niedzielę próbował popełnić samobójstwo. 42-latek trafił ostatecznie do szpitala, gdzie lekarze udzielili mu specjalistycznej pomocy medycznej.

Wczoraj, 05.06.br., rano, 41-letni mieszkaniec gm. Wojciechów wyjechał z domu, a następnie telefonicznie poinformował najbliższych, że chce popełnić samobójstwo. Zaniepokojona rodzina początkowo prowadziła poszukiwania na własną rekę, następnie około godz. 10:30 powiadomiła policję. Natychmiast na miejsce zostali wysłani policjanci, którzy podjęli akcję poszukiwawczą. Komendant Komisariatu Policji w Bełżycach ogłosił alarm dla jednostki. Przed godziną 15:00 funkcjonariusze odnaleźli zaginionego 41-latka. Mężczyzna znajdował się na terenie jednej z miejscowości w gm. Wojciechów. Dzięki szybkiej reakcji i dużemu zaangażowaniu policjantów poszukiwania zakończyły się szczęśliwie.

Na miejsce wezwali załogę karetki pogotowia. 41-latek trafił pod opiekę lekarzy.

***

Wałbrzyscy policjanci w godzinach wieczornych zostali poinformowani o próbie samobójczej jednego z mieszkańców miasta. Funkcjonariusze niezwłocznie udali się na miejsce, a tam wskazano mundurowym budynek, na którego dach wszedł mężczyzna i chciał z niego skoczyć.

Po negocjacjach funkcjonariuszom udało się nakłonić mężczyznę, aby zszedł z dachu. Okazało się, że był nietrzeźwy. Funkcjonariusze pojechali z nim do szpitala, gdzie lekarze sprawdzili stan zdrowia wałbrzyszanina. Dzięki szybkiej interwencji policjantów jego życiu nie zagrażało już niebezpieczeństwo.

(KWP w Lublinie / KWP we Wrocławiu / mw / kp)

 

Powrót na górę strony