Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ogniwa wodnego z Włocławka po raz kolejny uratowali życie tonącemu

Data publikacji 06.06.2018

Tragedią mogła zakończyć się kąpiel w Wiśle 27-letniego włocławianina, gdyby nie szybkie i profesjonalne działanie służb, w tym policjantów z ogniwa wodnego: sierż. szt. Radosława Woźniaka, asp. Marcina Borowego i sierż. Grzegorza Nowakowskiego. Pierwszy z funkcjonariuszy, gdy tylko dostrzegł, że mężczyzna zaczyna tonąć, natychmiast wskoczył by go ratować. Wkrótce dopłynęli do niego łodzią pozostali dwaj policjanci i strażacy.

Wczoraj, 05.06.br., około 16.30, dyżurny otrzymał zgłoszenie o pływającym w Wiśle mężczyźnie. Wiedząc, że kąpiel w takim miejscu jest bardzo niebezpieczna, niezwłocznie udali się tam policjanci ogniwa wodnego: sierż. szt. Radosław Woźniak, asp. Marcin Borowy i sierż. Grzegorz Nowakowski. W czasie dojazdu na miejsce już przygotowywali sprzęt ratunkowy, bo wiedzieli, że w sytuacjach, gdzie zagrożone jest ludzkie życie, liczy się każda sekunda.

Gdy dojechali na miejsce zauważyli pływającego w Wiśle około 300 metrów od brzegu mężczyznę. Na nadbrzeżu pozostał pierwszy z funkcjonariuszy, aby kontrolować sytuację i w razie potrzeby udzielić pilnej pomocy, zaś pozostali dwaj policjanci pojechali zwodować łódź służbową zacumowaną na pobliskiej przystani.

W pewnym momencie sierż. szt. Radosław Woźniak dostrzegł, że mężczyzna ma problemy z utrzymaniem się na powierzchni wody i dopłynięciem do brzegu. Zaczął tonąć niesiony przez silny nurt rzeki. Policjant czym prędzej ruszył z pomocą - wskoczył do Wisły, dopłynął do tonącego i przy użyciu boi ratowniczej pomógł mu utrzymać się na powierzchni wody. Jednocześnie z pomocą zmierzała już policyjna łódź i łódź straży pożarnej, która również włączyła się w działania.

Strażacy przejęli na pokład uratowanego, półprzytomnego mężczyznę i bezpiecznie przetransportowali go do przystani, gdzie czekała karetka pogotowia. Na łodzi cały czas czuwał przy nim sierż. szt. Radosław Woźniak, który nieustannie kontrolował funkcje życiowe wycieńczonego mężczyzny.

Uratowanym okazał się 27-letni mieszkaniec Włocławka. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Po raz kolejny apelujemy o rozwagę podczas wypoczynku nad wodą. Pamiętajmy, aby kąpać się w miejscu do tego wyznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i gdzie nad naszym bezpieczeństwem czuwa ratownik. Pływanie w Wiśle jest bardzo niebezpieczne z uwagi na silny nurt i zawirowania wody.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

  • Policjanci ogniwa wodnego z Włocławka
  • Policjanci ogniwa wodnego z Włocławka
  • Policjanci ogniwa wodnego z Włocławka
Powrót na górę strony