Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o podpalenie zatrzymani

Data publikacji 06.06.2018

Policjanci z Olesna zatrzymali 18 i 34-latka. Obaj podejrzani są o podpalenie wielorodzinnego budynku socjalnego. Kryminalni zatrzymali ich jeszcze tego samego dnia. Takie przestępstwo zagrożone jest karą nawet do 10 lat więzienia.

3 czerwca br., około 3:45 dyżurny oleskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku wielorodzinnego w centrum miasta. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci i inne służby ratunkowe.

Podczas akcji z budynku ewakuowano 7 osób. Troje z nich z obrażeniami ciała zostało przewiezionych do szpitala. Zaraz po ugaszeniu pożaru do działań przystąpili policjanci, którzy przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady, ustalali i przesłuchali świadków. Na miejscu pracował również powołany biegły z zakresu pożarnictwa. Straty wstępnie oszacowano na co najmniej 200 tys. złotych.

W tym samym czasie kryminalni już rozpoczęli typowanie potencjalnych sprawców. Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali 34 i 18-latka, podejrzanych o ten czyn. Obaj usłyszeli już zarzuty. Teraz zgrozi im kara od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu / mw)

  • policjant prowadzi zatrzymanego
  • policjant prowadzi zatrzymanego
Powrót na górę strony