Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowany za udział w obrocie znaczną ilością narkotyków

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali na terenie miasta 21-latka podejrzanego o udział w obrocie znacznymi ilościami narkotyków. Policjanci znaleźli w mieszkaniu mężczyzny blisko tysiąc porcji marihuany o czarnorynkowej wartości około 50 tys. złotych. Zatrzymany przez policjantów 21-latek został wczoraj przesłuchany przez prokuratora, który postawił mu zarzut, a sąd aresztował go na najbliższe miesiące. Za to przestępstwo może grozić do 12 lat pozbawienia wolności.

Praca operacyjna policjantów z Wydziału Narkotykowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku doprowadziła do zatrzymania 21-letniego mężczyzny. Z posiadanych informacji wynikało, że może on brać udział w obrocie znaczną ilością środków odurzających. Mężczyzna został zatrzymany po krótkim pościgu na jednej z ulic. Posiadał przy sobie kilkadziesiąt porcji suszu roślinnego, które jak ustalono miał sprzedać innym osobom.

Policjanci przeszukali również miejsce zamieszkania podejrzanego i znaleźli, ukryte w łóżku blisko tysiąc porcji suszu roślinnego o czarnorynkowej wartości blisko 50 tysięcy złotych. Kryminalni zabezpieczyli również telefony komórkowe oraz wagę elektroniczną.

Biegły z zakresu chemii, który badał zabezpieczone narkotyki wydał opinię, że jest to dokładnie 988 porcji marihuany.

Wczoraj (05.06) po południu prokurator Prokuratury Rejonowej Gdańsk - Oliwa przesłuchał 21-latka i przedstawił mu zarzut brania udziału w obrocie znaczną ilością narkotyków. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za tego typu przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / po)

  • Aresztowany za udział w obrocie znaczną ilością narkotyków
  • Aresztowany za udział w obrocie znaczną ilością narkotyków
  • Aresztowany za udział w obrocie znaczną ilością narkotyków
  • Aresztowany za udział w obrocie znaczną ilością narkotyków
Powrót na górę strony